פסטיבל אותיות בבית אבי חי

אתמול חגגנו עם אופיר העולה השנה לכיתה א בפסטיבל חגיגי חוויתי ומשמח שהפך למסורת בשנים האחרונות בבית אביחי בירושלים. דרך יצירתית ונפלאה של ההורים ללוות הילדים יד ביד אל המקום החדש והלא נודע הזה באופן חווייתי ומשמח, מתוך מטרה להעצים את הילדים, לשים את התלמידים לעתיד במרכז ולחגוג אתם את הצעד המכונן, ממש כמו בטקסי חניכה וטקסי מעבר בתרבויות שונות ברחבי העולם. בחצר בית אבי חי חיכה לנו יריד הפעלות מקסים שכלל קישוט וכתיבה בעוגיות בצורת אותיות , איפור פנים בצורת אותיות, סדנת תנועה וקצב, ציור בגירים על לוח של פעם, פינת קריאה וצילום מקסים של הילדים.

בהמשך נכנסנו למופע סיפור מיוחד לפסטיבל- ספרים בנושאי מילים ואותיות ונפגשנו את הסופר ג'קי לוי בעקבות סיפרו המקסים "אותיות מתוקות", בהנחיית שרית זוסמן וליווי הפסנתרן מוריאל הופמן. הילדים השתתפו יפה ונהנו מהמפגש ומהסיפור שהם כבר מכירים בזכות ספריית פיג'מה שחילקה את הספר השנה לגני חובה.

לסיום קבלנו לבית פוסטר אותיות, דפי צביעה וערכות אישיות להכנת טקס ביתי, עם ציורים ושירים ועם המחשבות, התובנות והמשאלות הפרטיות של כל ילד לקראת העלייה לכיתה א', חוברת שאפשר להניח מתחת לכרית בלילה שלפני היום הגדול.

אני זוכה להגיע לפסטיבל הנפלא הזה בפעם השנייה הפעם הראשונה הייתה עם שירה לפני ארבע שנים והשנה עם בני אופיר וזו חגיגה אמתית , מרגשת ומקסימה לציין ולחגוג את ההתחלה של כיתה א'.

אתר בית אבי חי בירושלים.

https://www.bac.org.il/

You Might Also Like:
Bike on the Wall
Map
Outdoor Chairs
Workspace
Fashion Model
אושרת אביחצירה פרזם

עיתונאית ירושלמית  שאוהבת לטייל בארץ וברחבי העולם, לצלם, לקרוא, לראות  ולכתוב על החיים הטובים.

 

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com