היום הגענו למערות בית גוברין ,ביתי שירה ואני לחוויה בלתי נשכחת, ייחודית ומרגשת  של חפירות ארכאולוגיות במערות עתיקות מימי המקרא בעיר מרשה. בפרויקט  מקסים של המכון לסמינרים ארכאולוגיים משפחות ומבקרים יכולים לקחת חלק בחפירות ולעזור לצוות החפירה לגלות ממצאים עתיקים, שרידים מהעיר המקראית מרשה, לזחול במערות לאור נרות, לסנן חרסים וללמוד על ממצאים עתיקים נוספים שנמצאו במערות בית גוברין. שירה מתעניינת  לאחרונה בארכאולוגיה והפעילות במערות הייתה מרתקת ומהנה עבור שתינו. תודה לצלם גארי רזנוקובסקי על התמונות במהלך החפירות.

 

 

 

 

 

 

 

שירה מצאה מספר חלקי חרס ועצמות של יונים ככל הנראה.

 

 

 

 

 הפרויקט מבורך כי הוא מסייע לצוות הארכאולוגים להרחיב את העבודה במערות הרבות שהתגלו ופותחת צוהר לקהל הרחב ובעיקר לדור ההמשך לעולם מרתק וחשוב של ארכאולוגיה והיסטוריה. הבוקר  כשהגענו הראו לנו שמשפחה מצאה מטבע עתיק במהלך החפירות שנלקח לבדיקה.

 

 

 

 

לאחרונה נמצא פריט קטן מלוכלך ומאובק ע"י משפחה שהגיעה מארה"ב לביקור בארץ. המשפחה לא חשבה שמודבר בממצא בעל ערך, אלא באבן רגילה ולכן הניחו אותה בדלי והעבירו לסינון. במהלך הסינון גילו שהאבן שהונחה בדלי היא פסלון קטן.

 

 

הפסלון הועבר ללודמילה יאבורסקי נציגת רשות העתיקות לצורך ניקוי יסודי, שבשפה המקצועית נקרא "רפאות". ולאחר מכן נשלח לד"ר איאן שטרן, ארכאולוג ותיק בעל ידע רב שהקים את מיזם הסמינרים הארכאולוגים תחת החסות האקדמית של ההיברו יוניון קולג'. "הפסלון נראה כמו דמות קטנה של גבר עם זרוע אחת מקופלת, מגולפת מן הגיר הרך המקומי (קירטון). הפסלון מתוארך לתקופה ההלניסטית, בערך מהמאות ה-2-3  לפסה"נ. ככל הנראה מדובר בפסלון ששימש לתפילה באחד הבתים שהיו בעבר במרשה, מעל המתחם התת-קרקעי שבו התגלה" הסביר ד"ר איאן לאחר שבדק את הממצא שהתגלה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מרישה, "Dig for a Day", של המכון לסמינרים ארכיאולוגים, הגן הלאומי בית גוברין.

 

 

לפרטים והרשמה: 03-9150080 https://www.digforaday.com/

 

(הפעילות בתשלום, הרשמה מראש-חובה).

ימים א'-ה' , בין השעות 9:00 ל-17:00 (קבוצה אחרונה מתחילה ב-14:30)

ימי שישי, בין 9:00 ל- 14:30 (קבוצה אחרונה מתחילה ב-12:00)   משך הפעילות:  2.5-3 שעות

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ארץ האגדות בגן הבוטני בירושלים

August 6, 2020

Madrid מדריד

December 30, 2019

1/15
Please reload

You Might Also Like:

עיתונאית ירושלמית  שאוהבת לטייל בארץ וברחבי העולם, לצלם, לקרוא, לראות  ולכתוב על החיים הטובים.

 

אושרת אביחצירה פרזם
Surfers
Bike on the Wall
Map
Outdoor Chairs
Workspace
Fashion Model

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com