שייקספיר מאוהב

 

 

 

בתיאטרון הבימה העלו הקיץ קומדיה רומנטית, המבוססת על סרט הקולנוע "שייקספר מאוהב"  זוכה שבעת פרסי האוסקר  משנת 1998. הסיפור מתאר  את חייו של המחזאי ויליאם שייקספיר בסוף המאה ה-16, האמור לכתוב מחזה, נקלע למחסום כתיבה, חווה קשיים כלכליים ובעיות ביחסיו עם נשים.  הוא מתאהב בוויולה דה לספס, צעירה עשירה, חובבת תיאטרון המיועדת להינשא ללורד ווסקס קר הלב, ומקבל השראה לכתוב מחזה בשם "רומיאו ויוליה". "שייקספיר מאוהב" הוא מחזה בדיוני, אך מופיעות בו דמויות היסטוריות ידועות נוספות, כמו המלכה אליזבת והמחזאים כריסטופר מרלו, ,ג'ון וובסטר ועוד.

 

 

את ההצגה ביים משה קפטן שהצליח בבימויו להביא לבמה הצגה קצבית, מהנה ועשויה טוב.  את שייקספיר מגלמים לחלופין מיכאל אלוני/דניאל גד. בהצגה שצפיתי היה דניאל גד שגילם שייקספיר רגיש ויצרי. דניאל גל המגלמת את ויולה / קנט / רומיאו עושה את תפקידיה בחן וכישרון רב, ניתן לראות שהיא נהנית מכל רגע על הבמה מרגע החזרות.

 

 

 

 

גילה אלמגור המלכה אליזבת כיאה למלכת התיאטרון. אקי אבני משכנע בתפקיד המחזאי כריסטופר מרלו. כל  להקת השחקנים והרקדנים עושה עבודה נפלאה על הבמה. אחד מחברי הלהקה וליידי קפולט הוא טל קלאי חבר יקר ירושלמי לשעבר ששמחתי לפגוש בתום ההצגה. מעמוד האינסטגרם שלי

 

 

ערן עצמון יצר תפאורה שבנויה מקונסטרוקציה מסתובבת על כל הבמה שנעה בין תמונה לתמונה בהתאם למקום ההתרחשות. התלבושות של ילנה קלריך מרהיבות ביופיין. התוצאה הסופית הצגה תקופתית אסתטית ומהנה.  

 

 

פרטים ב www.habima.co.il

 

טריילר ההצגה https://www.youtube.com/watch?v=hvnnJ4fgGcw

 

 

 

Tags:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ארץ האגדות בגן הבוטני בירושלים

August 6, 2020

Madrid מדריד

December 30, 2019

1/15
Please reload

You Might Also Like:

עיתונאית ירושלמית  שאוהבת לטייל בארץ וברחבי העולם, לצלם, לקרוא, לראות  ולכתוב על החיים הטובים.

 

אושרת אביחצירה פרזם
Surfers
Bike on the Wall
Map
Outdoor Chairs
Workspace
Fashion Model

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com