על כלבים וחתולים

בימים אלה מוצגת תערוכה מסקרנת ומהנה, באגף  הנוער של מוזיאון ישראל, העוסקת בנושא המקסים כלבים וחתולים. על הקיר בכניסה לתערוכה נכתב שבין אוהבי כלבים לאוהבי חתולים ניטש ויכוח אינסופי, ויש אומרים שההעדפה מלמדת הרבה על אופיו של האדם הבוחר.

 

 

בתערוכה מוצגות יצירות עתיקות ועכשוויות, פסלים, סרטים, ציורים ותצלומים המשקפים את הקשר העמוק בין כלב לאדם ואת הדרך המיוחדת של בני–אדם להתבונן בחתולים. הסיור בין היצירות מזמין למבט אוהב ומשועשע — אבל גם חידתי, ביקורתי ולעתים אפל — על חיות המחמד כפי שבוראות אותן העין והיד האנושיות.

 

 

 

בתערוכה הנפלאה משוטטים בין פסלים עתיקים ויצירות אמנות עכשווית, תַצרֵפים (פאזלים) וצעצועים צבעוניים. וכאן מבטיחים לבאי התערוכה שאם יש לכם כלב או חתול וגם אם אין, אם אתם מעדיפים אחד מהם או לא - אתם מוזמנים להתבונן רק לרגע על החיות המוכרות מקרוב, במבט שאולי יגרום לכם לראותן מעט אחרת.  

 

 

 

בסוף הביקור בתערוכה ביום שלישי  22.8.17 השתתפנו בהפנינג כלבים וחתולים לכל המשפחה שמענו סיפורים,  צפינו בהצגות, ילדיי השתתפו בסדנאות אמנות, ונערכו גם הרצאות מיוחדות, סרטים ומוזיקה, ואפילו הייתה הזדמנות לאמץ כלב או חתול  בשיתוף עם צער בעלי חיים.  לסיום  הופיעו זמרי האופרה הישראלית במחרוזת שירי כלבים וחתולים. חגיגה אמתית לאוהבים את החברים על הארבע. התערוכה נמשכת עד לחודש אפריל 2018 ומומלצת בחום לכל המשפחה.

 

 

פרטים נוספים באתר מוזיאון ישראל ירושלים

 

http://www.imj.org.il/

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ארץ האגדות בגן הבוטני בירושלים

August 6, 2020

Madrid מדריד

December 30, 2019

1/15
Please reload

You Might Also Like:

עיתונאית ירושלמית  שאוהבת לטייל בארץ וברחבי העולם, לצלם, לקרוא, לראות  ולכתוב על החיים הטובים.

 

אושרת אביחצירה פרזם
Surfers
Bike on the Wall
Map
Outdoor Chairs
Workspace
Fashion Model

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com