top of page
  • אושרת אביחצירה פרזם

פרלל חנות + סטודיו

בבית אליאנס ,מבנה היסטורי אותו מפעילה עמותת ״רוח חדשה״ של עיריית ירושלים כבית לקהילות ירושלמיות יוצרות, הפועלות מתוכו ומהווה אבן שואבת לקהל הירושלמי תמצאו את פרלל חנות וסטודיו . את הסטודיו חולקות שלוש מעצבות מתחום האופנה המתעסקות בחומרים שונים שמתחברים להם יחדיו: עבודתן הוצגה באירוע "בעולם מקביל" שהתקיים ב"בית אליאנס" ב6/6 במטרה לחבר את העיתונאים המובילים בתחום האופנה לסצנת אופנה ירושלמית מקורית המחברת בין ישן לחדש ובין עתיק למודרני.

.

בערב נפגשנו עם המעצבות:

בערא גוגנהיים- צורפת תכשיטים בכסף, זהב ובטון.

עדי יאיר- מעצבת אופנה המתמחה באריגה על נול מסורתי.

אלה עלוש- מעצבת, אמנית עור ובעלת המותג תיקים ומוצרי עור.

כבר בכניסה לבית אליאנס החוויה מתחילה, בלב שוק מחנה יהודה בבית עתיק בנוי מאבן וקשתות. בחללים הרבים במבנה מתגלות תערוכות של אומנים. בשנה האחרונה המקום הפך למשכן אמנים מתחומי אומנות שונים ומשמש כמרכז תרבותי שוקק ופעיל. רוח חדשה מסייעת ליוצרים ויזמים מתחומים שונים בתחילת דרכם המקצועית ויוזמים פרויקטים ותכניות פורצות-דרך בהם לוקחים חלק עשרות אלפי צעירים וצעירות. תוכנית מבורכת לקהל האומנים ולצעירים בעיר שכבר לא צריכים לפזול לכיוון המרכז כי כאן בירושלים כבר יש הכול.

החוויה מתעצמת בכניסה לסטודיו ולחנות אליו הוזמנו. החלל מתחלק לשלושה חלקים בכל אחד מהם פועל סטודיו אומנים פעיל שניתן לראות בו כיצד יוצרים פרטי אופנה וסטייל נפלאים מה שגורם לקונה במקום חוויה כפולה של הנאה מהיצירה, וקניית מותג אופנתי של מעצבת. מומלץ מאוד להגיע לכאן לראות, להתרשם ולקנות מוצר שהוא יצירת אומנות ופריט עיצובי לכל דבר, שילוב מנצח בין אופנה לאומנות והכל בחלל עתיק שמשלים את החוויה

:שלושת היוצרות הן

בערא גוגנהיים - BAARA Jewelry

לאחר שנים של יצירה כתחביב הקימה בערא את BAARA שבו היא מעצבת ויוצרת תכשיטים מינימליסטיים וגיאומטריים המשלבים חומרים לא קונבנציונאליים ובראשם בטון.

כעירונית בכל מהותה וכיוון שההשראה שלה מגיעה מהעולם הסובב אותה, היא הגיעה מהר מאוד לבטון. "זהו חומר מדהים," היא אומרת, " מגוון, קשה, מחוספס, משתנה תדיר. לכאורה חומר פשוט, אולם הניגוד הנוצר כאשר הוא משולב עם מתכות יקרות נותן למוצר הסופי איכות אחרת, שונה." אורבניות והגיאומטריה העירונית, מובילה אותה גם לבדיקה של גיאומטריה של צורות, לניסיון לזקק את המהות שעומדת בבסיסן של צורות גיאומטריות. גם כאן השילוב של חומרים שונים מאפשר משחק צורני של החסרה והוספה שמסייעים בתהליך.

לירושלים מקום מרכזי בתהליך היצירה שלה. העיר הזו היא חלק מהזהות שלה. הצבעים, האנשים, המורכבות, המרקם העירוני. מכולם היא מושפעת והם מקבלים ביטוי בתכשיטים.

התוצאה היא תכשיטים מינימליסטים, גיאומטריים, ומאוד עירוניים במהותם.

https://www.baarajewelry.com/

עדי יאיר - ADI YAIR

בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל.

במהלך הלימודים פיתחה טכניקה טקסטילית ייחודית המושתת על שתי וערב ומאפשרת חיבור ללא תפרים וזכתה בתחרות כלל בצלאלית על מקוריות.

עדי נעה בתחום שבין טכניקה מסורתית לסגנון עכשווי המשלבות יחדיו אסתטיקה מאוזנת של פשטות ותחכום.

היא בוחנת את המתח בין אומנות לאופנה תוך שמירה על ערכים מנחים של איזון, לוגיקה,נוחות, דיוק והתחדשות.

עדי אורגת את הטקסטיל שלה בעבודת יד על נול מסורתי ועושה בו שימוש מעבר למוכר והסטנדרטי. היא מפתחת כלים וטכניקות ליצירת טקסטורות ואינטרפטציות ארוגות להדפס המדברות את השפה שלה.

הטקסטיל הארוג משתלב עם טקסטיל קיים ונתפר בתפירה עילית על ידי חייט צמוד.

קהל היעד שלה פונה לנשים שאוהבות להתלבש, מעריכות איכות ונוחות ואוהבות להיות נוכחות .

http://www.adiyair.com/

אלה עלוש - ALUSH

אלה עלוש מעצבת תיקים ומוצרי עור , מנהלת ומפתחת את המותג ALUSH,

בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב י-ם, שנת 2013.

ALUSH הינו סטודיו לתיקים מוצרי עור אשר הוקם על ידי אלה עלוש בשנת 2015.

לכל אורך תהליך היצירה מגע יד וטביעת עין הם חלק מכלי העבודה במוצרי העור של ALUAH, החל מרעיון שמתגבש ממגע ומשחק עם העור, דרך בחירת חומרי הגלם שיבטיחו לפריטים תוחלת חיים ארוכה, ועד לדייקנות שבמלאכת התפירה שמגשימה את השילוב בין פונקציונליות ועיצוב.

עיצוב המוצרים נשענים על גזירה וחיתוך גיאומטרי שמבוסס בהשראתו על מפגשים עם אובייקטים למשל ריהוט הבית וקיפולי אורגמי.

לצד עבודתה כמעצבת אלה מנהלת ומפעילה בשנים האחרונות את "חדר התפירה - סטודיו ללימוד תפירה ועיצוב אופנה". בלימודים בסטודיו אלה מקנה את הידע אשר צברה במהלך השנים, הן בנערותה והן בלימודיה בבצלאל. בין השאר סטודיו התפירה מעביר שיעורים ייחודיים העוסקים בעבודה עם עור.

https://www.etsy.com/il-en/shop/Alushbags

חנות וסטודיו בבית אליאנס אותה חולקות שלוש מעצבות ירושלמיות

שעות פתיחה קבועות: ימים א-ה 11:00-18:30.

כתובת: מרתף בית אליאנס, חניון השוק, רחוב כי"ח 5, ירושלים.

טלפון: 052-386-6178 דוא"ל: parallel.studio.shop@gmail.com

bottom of page