top of page
  • Writer's pictureOshrat Avihsira Farzam

תיאטרון גשר פותח את העונה ה-30


היום נערכה מסיבת עיתונאים לכבוד פתיחת העונה ה-30 לתיאטרון גשר שצפויה להתחיל ב-22.4.21 והיום הציגו את חמשת הצגות הבכורה שיעלו בעונה הנוכחית. אחרי שנה קשה בה רוב הזמן התיאטרון היה סגור בפני הקהל הרחב ורוב צוות התיאטרון ישב כמו כולנו בבית . בתיאטרון גשר היצירה ממשיכה והמוזות כנראה לא שותקות כי בתקופה הזו נולדו ההפקות החדשות שנוצרו מתוך משבר הקורונה. היום משדרים אופטימיות מסוימת לקראת הבאות בתקווה שהמסך יעלה בקרוב והקהל יגיע ליהנות מהצגות איכותיות שיש לתיאטרון גשר להציע. העונה ה-30 תפתח עם מגוון הצגות בכורה, ועתידה להיחתם בעלייתה של הפקה מיוחדת בבימויו של יבגני אריה - מייסד התיאטרון ומנהלו האמנותי.
הצגות הבכורה:


"הכלה וצייד הפרפרים", קומדיה קטנה, פיוטית ונוגעת ללב, על שתי בדידויות בגן אחד על פי המחזה מאת נסים אלוני בבימויו של יאיר שרמן. בהשתתפותם של אפרת בן-צור וישראל (סשה) דמידוב. את ההצגה מלווה המוזיקה מאת אבי בנימין בביצוע תזמורת סימפונט רעננה.ההצגה "בכל שעה עגולה" מאת ובבימוי יחזקאל לזרוב בהשתתפות אורנה בנאי, נטע שפיגלמן, מיקי לאון ואחרים היא סיפור על שנים אבודות, בגידה ואובדן אמון, על רקע ההידרדרות החברתית במדינה מאז רצח רבין ועד ימינו.הקומדיה המוזיקלית "קליעים מעל ברודווי" מאת וודי אלן בגרסת מחזמר רב משתתפים, בבימויו של רפי ניב ובהשתתפות טלי אורן, מיקי לאון, אלון פרידמן ועוד.


"אלף שמשות זוהרות" על פי רב-המכר מאת הסופר האמריקני-אפגני, חאלד חוסייני. העיבוד המיוחד, יעלה בבימויו של נועם שמואל ובהשתתפות דורון תבורי, נטע שפיגלמן, רוני עינב ואחרים.


"האוצר מתחת לגשר" - הצגה לכל המשפחה בהשראת מעשיות רבי נחמן מאת רועי חן ובבימוי אמיר י. וולף, תעלה לבמה בהשתתפות עידו מוסרי, גלעד קלטר, טלי אוסדצ'י, אורי יניב, אלכסנדר סנדרוביץ', אלון פרידמן.


שיתוף פעולה ייחודי בין האופרה הישראלית לתיאטרון גשר - "אימהות" מסע מוסיקלי-דרמטי בביצוע סולניות האופרה הישראלית ושחקניות תיאטרון גשר, בבימוי שירית לי וייס ובניצוחו של דוד זבה.


ההצגה "מי כמוני" בבימויה של אילאיל סמל חוזרת לבמה ותספק הצצה אל חייהם של בני נוער במחלקה סגורה היוצרים הצגת תיאטרון. ההצגה נכתבה על ידי רועי חן, ומשתתפים בה נטע רוט, גלעד קלטר, אורי יניב ואחרים.בעונה ה-30 של תיאטרון גשר תעלנה שלוש יצירות מופת של הספרות הרוסית: "השחף" מאת אנטון צ'כוב, "אונייגין" על פי הרומן בחרוזים מאת פושקין ו-"החטא ועונשו" על פי הרומן מאת דוסטוייבסקי.

פרט לכך, תיאטרון גשר משתתף בימים אלה בפרויקט "עתיד התיאטרון" בתמיכת עיריית תל אביב - יפו. במסגרת היוזמה, תעלנה ארבע יצירות של מחזאים ישראלים צעירים. היצירות אשר עתידות לעלות בתיאטרון גשר הן: "איפה יפו" מאת נטע וינר, "זלדה" מאת עליזה חנוביץ, "הקב"ר המזמר" מאת אילאיל סמל ו-"קונץ" מאת אריאל ברונז.

נוסף לחידוש הרפרטואר המשיך תיאטרון גשר לקיים את Jaffa Fest - פסטיבל התיאטרון הבינלאומי יפו שעלה השנה באופן מקוון. חלק מהיצירות שעלו במסגרת הפסטיבל תמשכנה ללוות את העונה ה-30:


'ילד תיאטרון' - הצגת יחיד של עידו מוסרי בבימויו של אמיר י. וולף, במסגרתה עידו מוסרי חושף בערב קברט מוזיקלי יחיד ואישי את ארבעים השנים הראשונות בקריירה שלו משחר ילדותו ועד ימינו.


'שפת אם – Mamaloshen - מַאמֶעלוּשֶן' - דרמת אודיו בשיתוף מכון גתה, מאת סשה (מריאנה) זלצמן (גרמניה), בבימויה של דדי ברון, בהשתתפות: רבקה מיכאלי, נטע שפיגלמן ונטע רוט, סיפורן של שלוש נשים משלושה דורות – סבתא, אמא ובת המחפשות את זהותן ושורשיהן.


'אם ובנה [ואביו]' - קולאז' משפחתי בוידאו- יצירתו של דורון תבורי בהשתתפות אולה שור, רונן יפרח, ועו"ד יונתן ברגמן. סיפור אמיתי, מן המציאות שלנו - על משוררת, סופר, פרה, עגל ומושל צבאי.


'התחפשתי לחתול רחוב' - סיור אודיו עלילתי בתלת מימד (D8) ברחובות תל אביב-יפו, מאת אלכסה לרנר ואור מצא, על פי סיפורים קצרים מאת נסים אלוני.


פסטיבל Jaffa Fest עתיד לחזור ביוני 2021 בשיתוף פעולה עם פסטיבל מסכת הזהב.

התיאטרון פועל על פי הנחיות התו הירוק של משרד הבריאות

למועדי ההצגות והזמנת כרטיסים באתר או בטלפון 03-5157000

תיאטרון גשר שדרות ירושלים 9 תל אביב- יפו.

bottom of page